museum-digital
CTRL + Y
uk
Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова Живопис [Вст. 994 Ж-117]
"Діти — підлітки у період тимчасової окупації м. Харкова німецько — фашистськими загарбниками у 1941-1943рр возили їх амуніцію та різні речі і отримув (Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова CC BY-NC-SA)
Походження/Права: Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова (CC BY-NC-SA)
1 / 2 Попередні<- Далі->

"Діти — підлітки у період тимчасової окупації м. Харкова німецько — фашистськими загарбниками у 1941-1943рр возили їх амуніцію та різні речі і отримували за це шматок хліба”

Написати нам Цитувати цю сторінку Докладніше про це зібрання (документ) (PDF) Канонічна версія (запис) Розрахувати відстань до вашого поточного місцезнаходження Додати до порівняння Графічний вигляд

Опис

На передньому плані малюнку зображені двоє бідно вдягнених хлопчиків, що тягнуть за собою санчата, навантажені військовим спорядженням (карабіни, ранці, чохли для протигазу тощо). Один з хлопчиків у сірих штанях, темному пальті та капелюсі, на ногах чорні черевики. Інший — у сірому пальті з синім шарфом, темному картузі, на ногах білі світлі валянки. За хлопчиками ідуть четверо німецьких солдатів, вдягнутих у сірі шинелі, підперезані ременем, шоломи та чорні чоботи.
На другому плані фрагментарне зображення двоповерхового цегляного будинку в охристих тонах, з двома вікнами на другому поверсі. Праворуч від будинку - фрагменти інших двоповерхових архітектурних споруд. Біля будинку праворуч йде бабуся у світлій спідниці, темному жакеті та хустці, на ногах темні черевики та ліворуч - жінка у коричневому пальті, чорному капелюсі, чорній сукні та з білою сумочкою. Біля жінки фрагментарне зображення силуету людини. На третьому плані кілька силуетів перехожих на тлі фрагментарного зображення двоповерхової бежевої будівлі з багатьма вікнами та світло-брунатним дахом, за якою проглядається дзвіниця Успенського собору. Небо сіре, але крізь нього пробивається ранкове зимове сонце, через що різка коса тінь. Вулиця та дахи будівель вкриті снігом.
Настрій композиції тривожний та сумний, одяг людей часто не відповідає сезону, що підкреслює скрутне становище містян.
У лівому нижньому куті у два рядки авторський підпис та дата: “А. Мартынов/1945”. У правому нижньому куті напис: “г. Харьков”

Зі зворотнього боку інвентарні номери, нанесені чорною тушшю, фіолетовим чорнилом, зеленим фломастером та графітовим олівцем.

Матеріал/Техніка

Папір, графітовий олівець, акварель / акварель

Розміри

h- 25, 5 см, а - 30 см

[Відношення до часу] [Відношення до часу]
1943
[Відношення до часу] [Відношення до часу]
1945
[Відношення до часу] [Відношення до часу]
1941
1940 1947
Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова

Об'єкти з: Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова

Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова — один з найбільших музеїв України з давньою історією, провідний культурний центр Слобожанщини та...

Зв'язатися з інституцією

[Стан інформації: ]

Примітки щодо використання та цитування

Наведена тут текстова інформація може використовуватися безкоштовно з некомерційною метою за умови вказівки джерела. (Creative Commons Lizenz 3.0, by-nc-sa) Будь ласка, вказуйте як джерело не тільки інтернет-представництво, а й назву музею. Права на зображення вказані під великими зображеннями (які доступні під час натискання на маленькі зображення). Якщо не вказано нічого іншого, діють ті самі правила, як і до текстової інформації. Будь-яке комерційне використання тексту чи зображення потребує узгодження з музеєм.