museum-digital
CTRL + Y
uk
Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» Образотворчі [СП-5-1874]
«Пилип Орлик. Шлях гетьмана» (Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» CC BY-NC-SA)
Походження/Права: Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» (CC BY-NC-SA)
1 / 1 Попередні<- Далі->

«Пилип Орлик. Шлях гетьмана»

Цитувати цю сторінку Докладніше про це зібрання (документ) (PDF) Канонічна версія (запис) Розрахувати відстань до вашого поточного місцезнаходження Додати до порівняння Графічний вигляд

Опис

Художник Соловей Олесь. Україна, 2022 р.
По центру в повний зріст, без головного убору, стоїть Пилип Орлик. За його спиною – два алегоричні образи: Діва-Слава тримає булаву та Діва-Доля, що тримає картуш з гербом і терновий вінець на Конституції. Зображені політичні діячі: Петро І, гетьман Іван Мазепа, Карл ХІІ з військом, Станіслав Лещинський, султан Ахмет ІІІ. Навколо П. Орлика - метафоричні зображення в образах козаків, духовенства, жінки з дітьми. Загалом на картині 56 зображень. На лицевій стороні у правому нижньому куті напис: «О. Соловей / 2022»

Матеріал/Техніка

Полотно, олія/живопис

Розміри

Довжина
220 cm
Висота
185 cm
# частин
1

Література

  • Дробязко Наталія Миколаївна (27.12.2023): «Пилип Орлик. Шлях гетьмана» До формування фондової колекції Національного заповідника «Гетьманська столиця». Матеріали XІX науково-практичної конференції «Дослідження та збереження культурної спадщини України». Хотин, 2023. С.25-31.
Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця»

Об'єкти з: Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця»

Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» – культурно-освітній та науково-дослідний заклад, створений 1993 року на базі...

[Стан інформації: ]

Примітки щодо використання та цитування

Наведена тут текстова інформація може використовуватися безкоштовно з некомерційною метою за умови вказівки джерела. (Creative Commons Lizenz 3.0, by-nc-sa) Будь ласка, вказуйте як джерело не тільки інтернет-представництво, а й назву музею. Права на зображення вказані під великими зображеннями (які доступні під час натискання на маленькі зображення). Якщо не вказано нічого іншого, діють ті самі правила, як і до текстової інформації. Будь-яке комерційне використання тексту чи зображення потребує узгодження з музеєм.