museum-digital
CTRL + Y
uk
Національний музей історії України Пам’ятки образотворчого мистецтва Гравюри та літографії [ГрЛ-1527]
Гравюра "Корсиканське копито повністю розчавлено". За оригіналом Джорджа Крукшенка ( (Національний музей історії України CC BY-NC-SA)
Походження/Права: Національний музей історії України (CC BY-NC-SA)
1 / 1 Попередні<- Далі->

Гравюра "Корсиканське копито повністю розчавлено". За оригіналом Джорджа Крукшенка (?).

Написати нам Цитувати цю сторінку Докладніше про це зібрання (документ) (PDF) Канонічна версія (запис) Розрахувати відстань до вашого поточного місцезнаходження Додати до порівняння Графічний вигляд

Опис

На прямокутному аркуші паперу "верже"сатиричне чорно-біле зображення, розміщене по горизонталі. В центрі в циліндричній формі звуженій донизу поплічне зображення чоловіка у двокутному капелюсі, з відкритим від жаху ротом (Наполеон). Обабіч нього стоять з батогами офіцери у мундирах та двокутних капелюхах. На землі лежать відірвані руки та ноги з написами: "Italie", "Suisse", "Portugal", "Espe", "France" (Італія, Швеція, Португалія, Іспанія, Франція). Ліворуч стоїть чоловік біля діжки з написом "Hollande" (Голландія) і тримає у витягнутій руці ногу з написом "hollande" (Голландія). В правій частині аркуша на другому плані запряжений четвіркою коней віз з умовними зображеннями людей в ньому. В небі зображений чоловік, з якого спадає корона, за плечима розвивається плащ, його тягне чорт. Чоловік промовляє: "ah mon cher frere de naples" (Ах, мій дорогий брате з Неаполя). Під зображенням назва французькою мовою: "Le sabot corse en pleine deroute" (Корсиканське копито повністю розчавлено). Нижче напис олівцем російською мовою: "Корсиканский башмак в бегстве". В правому нижньому куті аркуша позначка олівцем П.П.Потоцького: "7/157 PP [дві перехрещені латинські літери Р] б. редк.". На звороті по нижньому краю ліворуч напис олівцем: "ЦІМ № 96 іст. іл.".

Матеріал/Техніка

Папір "верже" / офорт

Розміри

295 х 442 мм, 267 х 324мм

Національний музей історії України

Об'єкти з: Національний музей історії України

Національний музей історії України (МІСТ) ілюструє історію України від найдавніших часів до сьогодення. Це один із провідних музеїв України. У його...

Зв'язатися з інституцією

[Стан інформації: ]

Примітки щодо використання та цитування

Наведена тут текстова інформація може використовуватися безкоштовно з некомерційною метою за умови вказівки джерела. (Creative Commons Lizenz 3.0, by-nc-sa) Будь ласка, вказуйте як джерело не тільки інтернет-представництво, а й назву музею. Права на зображення вказані під великими зображеннями (які доступні під час натискання на маленькі зображення). Якщо не вказано нічого іншого, діють ті самі правила, як і до текстової інформації. Будь-яке комерційне використання тексту чи зображення потребує узгодження з музеєм.