museum-digital
CTRL + Y
uk
Національний музей історії України Скарбниця НМІУ Пам’ятки ювелірного мистецтва 15-21 ст. в Україні [ДМ-932]
Підвіска вотивна (Національний музей історії України CC BY-NC-SA)
Походження/Права: Національний музей історії України / Олег Мітюхін (CC BY-NC-SA)
1 / 1 Попередні<- Далі->

Підвіска вотивна

Написати нам Цитувати цю сторінку Докладніше про це зібрання (документ) (PDF) Канонічна версія (запис) Розрахувати відстань до вашого поточного місцезнаходження Додати до порівняння Графічний вигляд

Опис

Підвіска вотивна у формі прямокутної пластини з вирізом для підвішування. На підвісці зображена людська нога. По краю підвіски - рамка з невиразним узором у вигляді пагонів з ріденько розташованим листям. В кожному куті - по фігурному картушу, оточеному рослинними завитками. Підвіски вотивні – це невеликі срібні або золоті пластини у формі або з зображенням різних частин людського тіла.
Їх приносили з подякою за зцілення від хвороби або з проханням про зцілення. Вотивні підвіски підвішували до чудотворних та найбільш шанованих ікон. Ця традиція була поширена в Україні у 17-19 ст. Але особливо популярною вона була на теренах Польщі.

Позначення

  • Штамп (Нижня частина)
    клеймо проби срібла; клеймо з гербом м. Києва.

Матеріал/Техніка

Срібло / Карбування

Розміри

Довжина: 78 mm, Висота: 57 mm, Вага: 5.6 g, # шт: 1

Література

  • Ковальова Н.М. (2011): Вотуми у зібранні Музею історичних коштовностей України. Музейні читання. Матеріали наукової конференції "Ювелірне мистецтво-погляд крізь віки"
  • М.М. Постникова-Лосева, Н.Г. Платонова, Б.Л. Ульянова (1983): Золотое и серебряное дело XV-XX вв. Москва
Національний музей історії України

Об'єкти з: Національний музей історії України

Національний музей історії України (МІСТ) ілюструє історію України від найдавніших часів до сьогодення. Це один із провідних музеїв України. У його...

Зв'язатися з інституцією

[Стан інформації: ]

Примітки щодо використання та цитування

Наведена тут текстова інформація може використовуватися безкоштовно з некомерційною метою за умови вказівки джерела. (Creative Commons Lizenz 3.0, by-nc-sa) Будь ласка, вказуйте як джерело не тільки інтернет-представництво, а й назву музею. Права на зображення вказані під великими зображеннями (які доступні під час натискання на маленькі зображення). Якщо не вказано нічого іншого, діють ті самі правила, як і до текстової інформації. Будь-яке комерційне використання тексту чи зображення потребує узгодження з музеєм.