museum-digital
CTRL + Y
en
Національний музей історії України Скарбниця НМІУ Пам’ятки ювелірного мистецтва 4–14 ст. [АЗС-731]
Сережка (Національний музей історії України CC BY-NC-SA)
Provenance/Rights: Національний музей історії України (CC BY-NC-SA)
1 / 1 Previous<- Next->

Сережка

Contact Cite this page Data sheet (PDF) Canonical version (record) Calculate distance to your current location Mark for comparison Graph view

Description

Сережка у вигляді кільця з підвіскою. У нижній частині кільця ажурний декор, що нагадує трирогу лунницю. До нижньої частини прикріплена видовжена підвіска, що складається з нанизаних одна під одною розеток. Кожна з них складається з шести кульок.
До кожної більшої кульки припаяно мініатюрне колечко, в яке посаджена менша кулька.
Такі прикраси називають "сережками волинського типу", "токайського типу", "єкимауцькими" або "гроноподібними сережками". Вони відомі в скарбах, в похованнях та на городищах. В деяких похованнях сережки знайдені нашитими на шкіряні "навушники" в оточенні інших, простіших типів скроневих прикрас. У ряді випадків відомі дві непарні сережки в одному уборі.
Сережки такого вигляду поширились на східнослов'янських землях з Північної Адріатики та Середнього Подунав'я в результаті переселення груп середньодунайського населення.
Сережка була серед знахідок з парного поховання, виявленого в колишній садибі Десятинної церкви (зараз територія НМІУ).
Велика частина знахідок належала до багатого жіночого убору; лише залишки залізної оббивки щита і бойовий кінь, похований в тій же могилі, свідчать про те, що це поховання дружинника - воїна з жінкою.

Material/Technique

Срібло / лиття, зернь, скань

Measurements

Довжина: 35 mm

Acknowledgements

Фінансування здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut. goethe.de
Funded by the Stabilisation Fund for Culture and Education of the German Federal Foreign Office and the Goethe-Institut. goethe.de

Національний музей історії України

Object from: Національний музей історії України

Національний музей історії України (МІСТ) ілюструє історію України від найдавніших часів до сьогодення. Це один із провідних музеїв України. У його...

Contact the institution

[Last update: ]

Usage and citation

The textual information presented here is free for non-commercial usage if the source is named. (Creative Commons Lizenz 3.0, by-nc-sa) Please name as source not only the internet representation but also the name of the museum.
Rights for the images are shown below the large images (which are accessible by clicking on the smaller images). If nothing different is mentioned there the same regulation as for textual information applies.
Any commercial usage of text or image demands communication with the museum.