museum-digital
CTRL + Y
uk
Астрономічний музей Київського національного університету імені Тараса Шевченка [ІП-0861]
Теодоліт 2Т30 (Астрономічний музей Київського національного університету імені Тараса Шевченка CC BY-NC-SA)
Походження/Права: Астрономічний музей Київського національного університету імені Тараса Шевченка (CC BY-NC-SA)
1 / 4 Попередні<- Далі->

Теодоліт 2Т30

Написати нам Цитувати цю сторінку Докладніше про це зібрання (документ) (PDF) Канонічна версія (запис) Розрахувати відстань до вашого поточного місцезнаходження Додати до порівняння Графічний вигляд

Опис

Теодоліт використовувався в геодезичних, загальнобудівельних та інженерно-монтажних роботах, в сільському та лісовому господарстві для вимірювань горизонтальних і вертикальних кутів, можливим:
- визначення дистанцій із застосуванням нитяного далекоміра;
- нівелювання за допомогою розташованого на зоровій трубі рівня;
- визначення на місцевості магнітних азимутів з підключенням зовнішньої буссоли.
Простота конструкції, зручність експлуатації і відмінна швидкість зняття відліків роблять можливим використання теодоліта УОМЗ 2Т30П в різних областях:
- в будівництві виробничих будівель і об'єктів житлової інфраструктури;
- в сільському господарстві і лісовому господарстві при роботі з земельними ділянками і виконанні теодолітних і тахеометричних ходів;
- в інженерних і геологічні дослідження для робіт в складних польових умовах експедицій;
- в інших роботах, що не вимагають особливої ??точності вимірювань.
Маркування теодоліта «2Т30П» розшифровується так:
«2» - інструмент другого покоління, яке має деякі удосконалення в порівнянні з попереднім;
«Т» - теодоліт;
«30» - клас точності, що визначає похибка в хвилинах, відносить даний теодоліт до технічних інструментів, що володіє малою точністю;
«П» - спеціальний електронний пристрій зорової труби теодоліта дає зображення прямого бачення.
Зорова труба має середнє значення збільшення - 20-кратне, зображення прямого типу формується чітке і контрастне, що забезпечує більшу зручність виконання робіт і максимальний комфорт для зору обслуговуючого фахівця. Розташований на зоровій трубі рівень дозволяє виконувати за допомогою інструменту найпростіше нівелювання.
Конструкція оснащена шкаловим мікроскопом, відлік в якому ведеться по розміченій шкалі. Система вертикальної осі - повторювальна.
Виконаний з надміцного композитного матеріалу корпус забезпечує максимальний захист механізмам теодоліта від пилових забруднень, вологи, конденсату та інших несприятливих факторів. Для приєднання бусоли з метою визначення магнітних азимутів є посадковий паз.


Ємний діапазон можливих для коректної роботи теодоліта температур, в також відсутність в конструкції інструменту електронних елементів дозволяє використовувати цю модель в різних кліматичних зонах і при різних погодних умовах, навіть критично низькі температури не страшні надійному і узгодженим пристрою.

Астрономічний музей Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Об'єкти з: Астрономічний музей Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Музей зберігає - матеріальні свідчення історії науки, різних галузей астрономії, приладобудування та суміжних напрямків, - краєзнавчі та...

Зв'язатися з інституцією

[Стан інформації: ]

Примітки щодо використання та цитування

Наведена тут текстова інформація може використовуватися безкоштовно з некомерційною метою за умови вказівки джерела. (Creative Commons Lizenz 3.0, by-nc-sa) Будь ласка, вказуйте як джерело не тільки інтернет-представництво, а й назву музею. Права на зображення вказані під великими зображеннями (які доступні під час натискання на маленькі зображення). Якщо не вказано нічого іншого, діють ті самі правила, як і до текстової інформації. Будь-яке комерційне використання тексту чи зображення потребує узгодження з музеєм.