museum-digital
CTRL + Y
uk
Дім Франка / Franko House Фотографії [мем 178]
Фото. Павло Житецький (Дім Франка / Franko House CC BY-NC-SA)
Походження/Права: Дім Франка / Franko House (CC BY-NC-SA)
2 / 2 Попередні<- Далі->

Фото. Павло Житецький

Написати нам Цитувати цю сторінку Докладніше про це зібрання (документ) (PDF) Канонічна версія (запис) Розрахувати відстань до вашого поточного місцезнаходження Додати до порівняння Графічний вигляд

Опис

Павло Житецький - відомий український мовознавець та педагог, член Старої громади, друг Івана Франка. Фото погрудне, анфас, фон сепії. Фотограф Францішек де Мезер, Київ.
Іван Франко високо цінував праці Павла Житецького. За спогадами його сина Гната Житецького, який, до речі, був боярином на весіллі в Івана та Ольги Франків, саме Павло Житецький під час першого приїзду Івана Франка до Києва влітку 1885-го року клопотав про поселення поважного гостя з Галичини у Єлисея Трегубова. Тоді ж таки Іван Франко гостював і в Житецьких. Цікавий спогад про Павла Житецького зі святкування одруження своєї сестри Ольги Хоружинської з Іваном Франком залишила Антоніна Трегубова: "Після церкви у нас був обід для молодих та для громадян-українців; як звичайно, їли, пили, говорили промови. Лейтмотивом промов було єднання Галичини з Україною в образі Франка та сестри. Як зараз, бачу я перед очима показну постать Житецького Павла Гнатовича, його дуже красиве, виразне обличчя, очі, що разом сміються й проймають, склянка вина у руці - і наче чую проникливий його голос і його пропонування випити за міцне єднання Галичини та України. Він, та і не він один, дивився на шлюб галичанина з українкою як на до деякої міри політичний крок. Після промови Житецького хтось крикнув: "Гірко!" Молодий не знав, що то воно означає, поки мій чоловік не дав йому пояснення, поцілувавши мене" (Антоніна Трегубова "Дещо з життя Ольги Франкової").

Матеріал/Техніка

фотопапір / фотодрук

Розміри

Довжина: 133 mm, Ширина: 95 mm

Дім Франка / Franko House

Об'єкти з: Дім Франка / Franko House

Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка Дім Франка – це не просто Музей. Це також Дім Муз, де вирує багатогранне...

Зв'язатися з інституцією

[Стан інформації: ]

Примітки щодо використання та цитування

Наведена тут текстова інформація може використовуватися безкоштовно з некомерційною метою за умови вказівки джерела. (Creative Commons Lizenz 3.0, by-nc-sa) Будь ласка, вказуйте як джерело не тільки інтернет-представництво, а й назву музею. Права на зображення вказані під великими зображеннями (які доступні під час натискання на маленькі зображення). Якщо не вказано нічого іншого, діють ті самі правила, як і до текстової інформації. Будь-яке комерційне використання тексту чи зображення потребує узгодження з музеєм.