museum-digital
STRG + Y
de
Дім Франка / Franko House Фотографії [мем 178]
Фото. Павло Житецький (Дім Франка / Franko House CC BY-NC-SA)
Herkunft/Rechte: Дім Франка / Franko House (CC BY-NC-SA)
2 / 2 Vorheriges<- Nächstes->

Фото. Павло Житецький

Kontakt Zitieren Datenblatt (PDF) Originalversion (Datensatz) Entfernung berechnen Zum Vergleich vormerken Graphenansicht

Beschreibung

Павло Житецький - відомий український мовознавець та педагог, член Старої громади, друг Івана Франка. Фото погрудне, анфас, фон сепії. Фотограф Францішек де Мезер, Київ.
Іван Франко високо цінував праці Павла Житецького. За спогадами його сина Гната Житецького, який, до речі, був боярином на весіллі в Івана та Ольги Франків, саме Павло Житецький під час першого приїзду Івана Франка до Києва влітку 1885-го року клопотав про поселення поважного гостя з Галичини у Єлисея Трегубова. Тоді ж таки Іван Франко гостював і в Житецьких. Цікавий спогад про Павла Житецького зі святкування одруження своєї сестри Ольги Хоружинської з Іваном Франком залишила Антоніна Трегубова: "Після церкви у нас був обід для молодих та для громадян-українців; як звичайно, їли, пили, говорили промови. Лейтмотивом промов було єднання Галичини з Україною в образі Франка та сестри. Як зараз, бачу я перед очима показну постать Житецького Павла Гнатовича, його дуже красиве, виразне обличчя, очі, що разом сміються й проймають, склянка вина у руці - і наче чую проникливий його голос і його пропонування випити за міцне єднання Галичини та України. Він, та і не він один, дивився на шлюб галичанина з українкою як на до деякої міри політичний крок. Після промови Житецького хтось крикнув: "Гірко!" Молодий не знав, що то воно означає, поки мій чоловік не дав йому пояснення, поцілувавши мене" (Антоніна Трегубова "Дещо з життя Ольги Франкової").

Material/Technik

фотопапір / фотодрук

Maße

Довжина: 133 mm, Ширина: 95 mm

Дім Франка / Franko House

Objekt aus: Дім Франка / Franko House

Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка Дім Франка – це не просто Музей. Це також Дім Муз, де вирує багатогранне...

Das Museum kontaktieren

[Stand der Information: ]

Hinweise zur Nutzung und zum Zitieren

Die Text-Informationen dieser Seite sind für die nicht-kommerzielle Nutzung bei Angabe der Quelle frei verfügbar (Creative Commons Lizenz 3.0, by-nc-sa) Als Quellenangabe nennen Sie bitte neben der Internet-Adresse unbedingt auch den Namen des Museums und den Namen der Textautorin bzw. des Textautors, soweit diese ausdrücklich angegeben sind. Die Rechte für die Abbildungen des Objektes werden unterhalb der großen Ansichten (die über ein Anklicken der kleineren Ansichten erreichbar werden) angezeigt. Sofern dort nichts anderes angegeben ist, gilt für die Nutzung das gerade Gesagte. Auch bei der Verwendung der Bild-Informationen sind unbedingt der Name des Museums und der Name des Fotografen bzw. der Fotografin zu nennen.
Jede Form der kommerziellen Nutzung von Text- oder Bildinformationen bedarf der Rücksprache mit dem Museum.