museum-digital
CTRL + Y
uk
Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова Живопис [Вст. 47227 Ж - 1186]
Ж - 1186 (1) Ж - 1186 (2) (Комунальний заклад "Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова" Харківської обласної ради. CC BY-NC-SA)
Походження/Права: Комунальний заклад "Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова" Харківської обласної ради. / Сошніков Ігор Андрійович (CC BY-NC-SA)
1 / 2 Попередні<- Далі->

Карикатура: “Гітлерівське вітання”

Написати нам Цитувати цю сторінку Докладніше про це зібрання (документ) (PDF) Канонічна версія (запис) Розрахувати відстань до вашого поточного місцезнаходження Додати до порівняння Графічний вигляд

Опис

Карикатура на білому папері, однобічна. Вздовж верхнього краю загальна назва: “Гитлеровское приветствие”. Нижче розміщене парне зображення різних сюжетів і окремою назвою до кожного з них. Ліворуч зображений німецький солдат-мародер з піднятою правою рукою під час вітання “Хайль Гитлер”. Солдат вдягнений у кітель з ременем, штани, чоботи, на голові пілотка, на шиї автомат [MP-40]. Біля солдата награбовані речі — самовари, посуд, чоботи та забита птиця, позаду нього клуби диму. Під зображення унизу напис: “Одной рукой”. На наступному малюнку той самий солдат, зображений на фоні розбитих позицій, зі скинутим на землю автоматом, який підіймає дві руки перед дулом гвинтівки зі словами: “Гитлер капут”. Під малюнком напис “Двумя руками”.
Зі зворотнього боку малюнку інвентарні номери, нанесені чорною пастою від кулькової ручки.

Стан збереження :
Папір пожовклий, потертий, забруднений, у плямах.

Матеріал/Техніка

Папір, графітовий олівець, туш/ Малюнок

Розміри

h - 14,8 см, а - 20,7 см

Карта
Введено в експлуатацію Введено в експлуатацію
1942
Єфімов Борис Юхимович
Москва
Пожертвувано / подаровано Пожертвувано / подаровано
1982
Іванович, Клепіков Вячеслав
Харків
[Відношення до часу] [Відношення до часу]
1942
1941 1984
Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова

Об'єкти з: Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова

Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова — один з найбільших музеїв України з давньою історією, провідний культурний центр Слобожанщини та...

Зв'язатися з інституцією

[Стан інформації: ]

Примітки щодо використання та цитування

Наведена тут текстова інформація може використовуватися безкоштовно з некомерційною метою за умови вказівки джерела. (Creative Commons Lizenz 3.0, by-nc-sa) Будь ласка, вказуйте як джерело не тільки інтернет-представництво, а й назву музею. Права на зображення вказані під великими зображеннями (які доступні під час натискання на маленькі зображення). Якщо не вказано нічого іншого, діють ті самі правила, як і до текстової інформації. Будь-яке комерційне використання тексту чи зображення потребує узгодження з музеєм.