museum-digital
CTRL + Y
uk
Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького Фототека [ФТ-8159]
Скульптура «Ма» авторства Олександра Архипенка на тлі експозиції Національного музею у Львові (Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького CC BY-NC-SA)
Походження/Права: Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького / Невідомий автор (CC BY-NC-SA)
1 / 1 Попередні<- Далі->

Скульптура «Ма» авторства Олександра Архипенка на тлі експозиції Національного музею у Львові

Написати нам Цитувати цю сторінку Докладніше про це зібрання (документ) (PDF) Канонічна версія (запис) Розрахувати відстань до вашого поточного місцезнаходження Додати до порівняння Графічний вигляд

Опис

Стараннями українського журналіста та діяча Луки Мишуги, а також директора Національного музею у Львові Іларіона Свєнціцького вдалося набути для музейної колекції твір скульптора всесвітньої слави Олександра Архипенка. Митець із великим ентузіазмом сприйняв ідею представити свою творчість на батьківщині й навіть зробив значну знижку для представників української діаспори, які 1934 року придбали його скульптуру «Ма» для Національного музею у Львові. Твір експоновано в НМЛ у другій половині 1930-х – на початку 1940-х років. Коли ж СРСР остаточно окупував Західну Україну, цю скульптуру та ще кілька сотень шедеврів українського мистецтва було вилучено і переміщено до спецфонду, а в 1952 році більшість творів спецфонду знищено. Цілковита відповідальність за це нечуване варварство лежить на радянському тоталітарному режимі.

Матеріал/Техніка

папір, фотовідбиток

Розміри

8,7х10,7 см.

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

Об'єкти з: Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького – один із найвизначніших осередків акумулювання та промоції духовно-мистецьких надбань...

Зв'язатися з інституцією

[Стан інформації: ]

Примітки щодо використання та цитування

Наведена тут текстова інформація може використовуватися безкоштовно з некомерційною метою за умови вказівки джерела. (Creative Commons Lizenz 3.0, by-nc-sa) Будь ласка, вказуйте як джерело не тільки інтернет-представництво, а й назву музею. Права на зображення вказані під великими зображеннями (які доступні під час натискання на маленькі зображення). Якщо не вказано нічого іншого, діють ті самі правила, як і до текстової інформації. Будь-яке комерційне використання тексту чи зображення потребує узгодження з музеєм.