museum-digital
CTRL + Y
en
Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum Kereskedelemtörténeti dokumentációs gyűjtemény (KD) Aprónyomtatványok_Számolócédulák (KD) [KD_1980.126.1]
Meinl kávé (Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum CC BY-NC-SA)
Provenance/Rights: Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum (CC BY-NC-SA)
1 / 2 Previous<- Next->

Meinl kávé

Contact Cite this page Data sheet (PDF) Canonical version (record) Calculate distance to your current location Mark for comparison Graph view

Description

Meinl kávé számolócédulája, kávét ivó fekete nő ábrázolással, hátoldalán lábjegyzetben : ... és még egy csésze Meinl-feketét!
Julius Meinl első üzletét 1862-ban alapította meg Bécsben, 1901-re pedig már 16 üzlettel rendelkezett Bécsben és Grazban, az 1910-es években pedig már 106 üzlete volt szerte a Monarchia területén. A világháború nem kedvezett ugyan a cég fejlődésének, de fellendülés időszaka az 1930-as évek annál inkább, hiszen 1936-ban már Európa szerte 436 Meinl fióküzlettel számolhatunk.
Magyarországon az első üzlet 1900-ban nyílt meg a Budapesten a Kossuth Lajos utcában.
A cég védjegyét és jelképét, a vörös fezes kis mórt, a Meinl mukit Josef Binder bécsi művész tervezte az 1920-as években.

Material/Technique

Papír, színes nyomat

Measurements

13,5 cm x 7 cm

Map
Issued Issued
1920
Csemege Julius Meinl
Budapest
Printed Printed
1920
Bakács Albert Litográfiai- és Nyomdai Műintézet
Budapest
1919 1931
Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum

Object from: Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum

A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum országos szakmúzeum, melynek gyűjtőköre kiterjed a hazai kereskedelem (kis- és nagykereskedelem,...

Contact the institution

[Last update: ]

Usage and citation

The textual information presented here is free for non-commercial usage if the source is named. (Creative Commons Lizenz 3.0, by-nc-sa) Please name as source not only the internet representation but also the name of the museum.
Rights for the images are shown below the large images (which are accessible by clicking on the smaller images). If nothing different is mentioned there the same regulation as for textual information applies.
Any commercial usage of text or image demands communication with the museum.