museum-digital
CTRL + Y
en
Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum Kereskedelemtörténeti dokumentációs gyűjtemény (KD) [KD_1973.41.1.]
Góliát sör (Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum CC BY-NC-SA)
Provenance/Rights: Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum (CC BY-NC-SA)
1 / 1 Previous<- Next->

Góliát sör

Cite this page Data sheet (PDF) Canonical version (record) Calculate distance to your current location Mark for comparison Graph view

Description

PIros alapon fekete szőlőindás keretben, fehér alapú fektetett rombusz, szintén szőlőinda motívummal kitöltve, írásszalaggal és a sör nevével.
Haggenmacher Henrik 1907-ben hozta létre a Haggenmacher Kőbányai és Budafoki Sörgyárak Rt.-t, 1912-ben pedig megkezdődött a termelés is.
Az I. világháború jelentős kereslet-visszaesést eredményezett, ez pedig ahhoz vezetett, hogy a Dreher Antal Serfőzdéi Rt, az Első Magyar Részvényserfőzde és a Haggenmacher Rt. a 20-as években kartellbe tömörül, 1933-ban pedig egyesület Dreher-Haggenmacher Első Magyar Serfőzde Rt. néven.
Az államosítást követően ez a részvénytársaság és még három kőbányai sörfőzdével egyesítve létrejött a Kőbányai Sör- és Malátagyár.

Material/Technique

Papír, színes nyomat

Part of

Issued Issued
1910
Henrik Haggenmacher
Printed Printed
1910
K.M.B.
1909 1921
Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum

Object from: Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum

A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum országos szakmúzeum, melynek gyűjtőköre kiterjed a hazai kereskedelem (kis- és nagykereskedelem,...

[Last update: ]

Usage and citation

The textual information presented here is free for non-commercial usage if the source is named. (Creative Commons Lizenz 3.0, by-nc-sa) Please name as source not only the internet representation but also the name of the museum.
Rights for the images are shown below the large images (which are accessible by clicking on the smaller images). If nothing different is mentioned there the same regulation as for textual information applies.
Any commercial usage of text or image demands communication with the museum.