museum-digital
CTRL + Y
en
Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum Plakáttár (KP) [KP_2018.39.1]
Divatos és elegáns a mino-médy. Hölgy bal kezében 4 db. Cipő (Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum CC BY-NC-SA)
Provenance/Rights: Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum (CC BY-NC-SA)
1 / 1 Previous<- Next->

Divatos és elegáns a mino-médy. Hölgy bal kezében 4 db. Cipő

Contact Cite this page Data sheet (PDF) Canonical version (record) Calculate distance to your current location Mark for comparison Graph view

Description

1976-ban alapították a Minőségi Cipőgyárat. A budapesti székhelyű, egykori állami vállalatnak Csengeren működött az egyik üzemegysége, ahol cipőfelsőrészeket és késztermékeket gyártottak. A termékeiket kis választékban viszont hatalmas sorozatban állították elő Mino, Mino-médy és egyéb márkaneveken. Leginkább szovjet exportra kerületek az itt készült cipők. Ez az 1970-es évek végén az 1980-as évek elejéig biztosította gyár működését. De ez nem tartott sokáig. A Minőségi Cipőgyár már a rendszerváltást sem élte meg: 1987-ben felszámolták.
Kristyán Judit magyar modell, fotómodell, manöken. Az '70-'80-as években őt tartották a legszebb lábú magyar manökennek. A Kálvin téri Mino cipő házfal méretű reklám kép modellje volt.

Measurements

82 x 57 cm

Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum

Object from: Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum

A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum országos szakmúzeum, melynek gyűjtőköre kiterjed a hazai kereskedelem (kis- és nagykereskedelem,...

Contact the institution

[Last update: ]

Usage and citation

The textual information presented here is free for non-commercial usage if the source is named. (Creative Commons Lizenz 3.0, by-nc-sa) Please name as source not only the internet representation but also the name of the museum.
Rights for the images are shown below the large images (which are accessible by clicking on the smaller images). If nothing different is mentioned there the same regulation as for textual information applies.
Any commercial usage of text or image demands communication with the museum.