museum-digital
CTRL + Y
en
Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum Kereskedelemtörténeti dokumentációs gyűjtemény (KD) Aprónyomtatványok_Számolócédulák (KD) [KD_1978.99.1.41_1]
Lysoform sósborszesz (Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum CC BY-NC-SA)
Provenance/Rights: Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum (CC BY-NC-SA)
1 / 2 Previous<- Next->

Lysoform sósborszesz

Contact Cite this page Data sheet (PDF) Canonical version (record) Calculate distance to your current location Mark for comparison Graph view

Description

Natúr alapon fekete-fehér kép feltehetően egy katonai táborról, ahol egy férfi éppen borotválkozik. A hátoldal szélein magyar és német nyelvű felirat.
A sósborszesz, amely víz, konyhasó, finomszesz, etil-acetát és mentolkristály felhasználásával készített alkoholos oldat, a 19. század végén elengedhetetlen kelléke volt a magyar háztartásoknak.
Gyógyszertári neve: Spiritus menthae cum sale.
Németországban 1900-ban szabadalmaztatták a sósborszeszt és Dr. Hans Rosemann még ugyanabban az évben alapított egy céget ennek az új fertőtlenítőszernek a gyártására, amit 1913-ban nevezett el Lysoform Dr. Hans Rosemann névre. Az új termék rövid időn belül elterjedt és nagy népszerűségnek kezdett örvendeni.

Material/Technique

Papír, fekete-fehér nyomat

Measurements

8 cm x 13,5 cm

Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum

Object from: Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum

A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum országos szakmúzeum, melynek gyűjtőköre kiterjed a hazai kereskedelem (kis- és nagykereskedelem,...

Contact the institution

[Last update: ]

Usage and citation

The textual information presented here is free for non-commercial usage if the source is named. (Creative Commons Lizenz 3.0, by-nc-sa) Please name as source not only the internet representation but also the name of the museum.
Rights for the images are shown below the large images (which are accessible by clicking on the smaller images). If nothing different is mentioned there the same regulation as for textual information applies.
Any commercial usage of text or image demands communication with the museum.