museum-digital
CTRL + Y
en
Ferenczy Múzeumi Centrum Képzőművészeti Gyűjtemény [SZFM_K_75.71.]
Lámpás csendélet (Ferenczy Múzeumi Centrum CC BY-NC-SA)
Provenance/Rights: Ferenczy Múzeumi Centrum (CC BY-NC-SA)
5 / 2 Previous<- Next->

Lámpás csendélet

Cite this page Data sheet (PDF) Canonical version (record) Calculate distance to your current location Mark for comparison Graph view

Description

Bálint Endre a második világháborút követő időszak legfontosabb művészcsoportja, az Európai Iskola alapító tagja, Vajda Lajos barátja, később képi és szellemi világának örököse. Művészetére a szürrealizmus, Szentendre sokszínű népi és vallásos építészete, valamint az École de Paris művészei egyaránt hatottak, mindebből kiindulva teljesen egyéni képi világot teremtett. Festői látásmódját a síkszerűség, a réteges festésmód és a kollázsszerű komponálás jellemzi. A negyvenes évek végén készült csendéletén visszatér nem csak Vajda és Szentendre motívumvilágához, de átveszi barátja kompozíciós megoldásait is. A különböző nézőpontok együttes láttatása, a formákat egybefűző transzparencia, a felületkezelés és az egyszerűsített formavilág a tárgyak lényegi – nem csak szimbolikus – összetartozását sugallja.
jelezve jobbra lent: Bálint ’48

Inscription

J.j.l.: Bálint 48

Material/Technique

Vászon / olaj

Measurements

46 x 55 cm

Ferenczy Múzeumi Centrum

Object from: Ferenczy Múzeumi Centrum

A városi helytörténeti gyűjteményként alapított, Ferenczy Károly festőművész nevét viselő szentendrei városi múzeum 1951-ben jött létre. 1973-ban a...

[Last update: ]

Usage and citation

The textual information presented here is free for non-commercial usage if the source is named. (Creative Commons Lizenz 3.0, by-nc-sa) Please name as source not only the internet representation but also the name of the museum.
Rights for the images are shown below the large images (which are accessible by clicking on the smaller images). If nothing different is mentioned there the same regulation as for textual information applies.
Any commercial usage of text or image demands communication with the museum.